گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
خانه / آخرین اخبار / آغاز به کار چهل و ششمین جشنواره بین المللی فیلم رشد
attach2016112911855414182164

آغاز به کار چهل و ششمین جشنواره بین المللی فیلم رشد

چهل و ششمین جشنواره بین المللی فیلم رشد عصر جمعه ۱۴ آبان در مدرسه دارالفنون تهران آغاز شد.

این جشنواره تا ۲۱ آبان ماه در تهران و  استان های سمنان، گیلان، فارس و هرمزگان برگزار خواهد شد و فیلم های منتخب در ۲۰ پردیس دانشگاه فرهنگیان، ۸۰ مرکز آموزشی،  ۳۷ کانون فرهنگی  و۱۲  فرهنگسرا در استان های مذکور به نمایش در می آیند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر صادق زاده معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان در آستانه ی آغاز به کار جشنواره فیلم رشد، ضمن گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان از رشد ۸ برابری شرکت دانشجومعلمان دراین جشنواره خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ دکتر صادق زاده پیرامون جزییات شرکت دانشجومعلمان در جشنواره فیلم رشد با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان سه سال است که در این جشنواره شرکت می کند، اظهار داشت: این امر باهدف ارتقای سواد رسانه ای دانشجومعلمان انجام شده تا آنها با رسانه های تصویری بیش از پیش آشنا باشند و در تربیت نسل بعد این آموزه ها را به کار گیرند.
وی ادامه داد: دانشجومعلمان استقبال خوبی از جشنواره داشته و شاهد رشد هشت برابری حضور آنها هستیم و امسال ۱۳۰ اثر به جشنواره راه پیدا کردند که ۱۲ فیلم جز برگزیدگان قرار گرفتند.

معاون فرهنگی دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: اکران فیلم ها برای دانشجومعلمان همزمان با تهران در پنج استان دیگر هم در پردیس ها انجام می شود همچنین نقد فیلم نیز در کنار نمایش آن در دستور کار است.

صادق زاده با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان با همکاری سازمان پژوهش به تولید و اکران و نقد فیلم های آموزشی توجه دارد، گفت: امسال دوره های فیلمسازی، فیلمنامه نویسی، کارگردانی و مواردی دیگر از این قبیل در دانشگاه برای دانشجومعلمان درنظر گرفته شد.

معاون فرهنگی دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: درصدد ایجاد کانون های فیلم در تمامی پردیس های دانشگاه هستیم تا دانشجومعلمان نگاهی نقادانه به فیلم ها داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه صرفا نباید فیلم ها را به منزله سرگرمی تماشا کرد، یادآور شد: با ایجاد دوره های نقد و موارد این چنینی نگاه به آثار فراتر رفته و از این طریق می توان از عوارض ناشی از برخی آثار تصویری نامناسب جلوگیری کرد.

درباره مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *